Blog

 • Eksplorimi i jashtëm i madh: Zbulimi i dallimeve midis tendave tradicionale të kampingut dhe tendave të egra luksoze

  Eksplorimi i jashtëm i madh: Zbulimi i dallimeve midis tendave tradicionale të kampingut dhe tendave të egra luksoze

  Në sferën e akomodimeve në natyrë, bien në sy dy eksperienca të dallueshme të tendave - tendat tradicionale të kampingut dhe homologët e tyre më të pasur, tendat e egra luksoze.Këto dy opsione kujdesen për preferenca dhe prioritete të ndryshme, me pabarazi të dukshme në rehati, lehtësi...
  Lexo më shumë
 • Tenda hotelerie qe nuk demtojne mjedisin

  Tenda hotelerie qe nuk demtojne mjedisin

  Me zhvillimin e shpejtë të turizmit rritet edhe kërkesa për akomodim.Megjithatë, si të mbrohen burimet lokale dhe mjedisi është bërë një problem për t'u zgjidhur duke përmbushur nevojat e njerëzve për akomodim.Për të zgjidhur këtë problem, ne propozuam - Një t...
  Lexo më shumë
 • Çfarë përdorimi ka tenda e hotelit përveç B&B

  Çfarë përdorimi ka tenda e hotelit përveç B&B

  Hotel Camp Tent është më shumë se një akomodim i thjeshtë, ai ka një shumëllojshmëri përdorimesh dhe funksionesh, të cilat mund të përdoren në mënyrë fleksibël sipas nevojave të ndryshme.Përveç ofrimit të akomodimit si shtëpi, hotelet me tenda kampi mund të bëjnë më shumë për të sjellë një përvojë unike dhe ...
  Lexo më shumë
 • Pse të zgjidhni Hotel Tent?

  Pse të zgjidhni Hotel Tent?

  Vitet e fundit, B&B-të e tendave, si një formë në zhvillim e akomodimit turistik, janë favorizuar nga gjithnjë e më shumë njerëz.Tent B&B jo vetëm që i lejon njerëzit të afrohen me natyrën, por gjithashtu u lejon njerëzve të përjetojnë një përvojë të ndryshme akomodimi gjatë udhëtimit.H...
  Lexo më shumë
 • Kampi i karrocave

  Kampi i karrocave

  Tenda e paharrueshme e karrocës: Ngritja e përvojës suaj në kamping Përvoja e paharrueshme e kampingut Çadra e karrocave nuk është thjesht një pjesë e pajisjes për kamping;eshte nje eksperience...
  Lexo më shumë
 • Parajsa e mbushur me re: Një hotel i qetë në mes të deteve të mëdha çaji

  Parajsa e mbushur me re: Një hotel i qetë në mes të deteve të mëdha çaji

  Ky hotel me tendë ndodhet në detin e çajit prej 10,000 hektarësh në malet Jiulong të Anji.Të 11 strukturat individuale janë paraqitur në formën e tendave.Dizajni i tij është frymëzuar nga struktura e membranës skeletore të sa...
  Lexo më shumë
 • Një vend kampingu në modë

  Një vend kampingu në modë

  TENDA LOTUS BELL Hapësirë ​​e bollshme tende Çadra ka një diametër prej 5 metrash e 6 metrash, dhe pjesa e brendshme ...
  Lexo më shumë
 • Merrni çadrën e Lotusit në kamping me ne

  Merrni çadrën e Lotusit në kamping me ne

  Si duhet kaluar një fundjavë e mirë?Natyrisht, merrni çadrën tonë të qiellit me yje dhe kërkoni një vend me pamje të bukur, që mund të jetë livadhe, pyll ose buzë lumit, për të filluar kohën tonë të kampingut.Kjo dhjetë...
  Lexo më shumë
 • Kampi unik i karrocave

  Kampi unik i karrocave

  2022 Pekin, China Carriage Tent*10 Glamping i ri i kampingut, i cili ka qenë shumë i popullarizuar në dy vitet e fundit, është kamping magjepsës (kampim luksoz) kur ...
  Lexo më shumë
 • Zgjerimi i mundësive në tendën me kube me diametër 6 m

  Zgjerimi i mundësive në tendën me kube me diametër 6 m

  Zhbllokimi i dizajneve novatore dhe zgjerimi i hapësirave të jetesës Joshja e kampingut qëndron në aftësinë e tij për të ofruar një arratisje nga e përditshmja, një shans për të përqafuar bukurinë e natyrës ndërkohë që kënaqeni në komoditetet e shtëpisë.Hyni në tendën me kupolë me diametër 6 metra, një kanavacë e gjithanshme që e kuqe...
  Lexo më shumë
 • Hotel luksoz Conjioned Dome Tent

  Hotel luksoz Conjioned Dome Tent

  Zbuloni tendën e fundit të personalizuar të kupolës gjeodesike për hotele - Krijoni suita familjare unike dhe të bollshme!Në fushën e mikpritjes në natyrë, inovacioni nuk njeh kufij.Duke paraqitur mrekullinë tonë më të fundit: çadrën novatore të hotelit - një ndryshim paradigme nga bashkë...
  Lexo më shumë
 • Hotel luksoz Glass Dome në shkretëtirë

  Hotel luksoz Glass Dome në shkretëtirë

  Mirë se vini në një mbretëri të pakrahasueshme luksi dhe magjepsjeje ku pamjet mahnitëse të shkretëtirës takohen me mrekullitë qiellore lart.Ky është një hotel luksoz yurti prej xhami i vendosur në shkretëtirën e Kinës Veriperëndimore, i cili mund t'u sigurojë klientëve një përvojë të pashembullt dhe unike zhytëse.T...
  Lexo më shumë
 • Glamping hotel me tendë luksoze në preri

  Glamping hotel me tendë luksoze në preri

  2023 Sichuan, Kinë Tenda poligonesh e bashkuar*1, tendë me membranë tensioni*1, tendë hoteli gjashtëkëndësh*2, tendë kube gjeodezike*6 ...
  Lexo më shumë
 • Tenda me kube qelqi në pyllin e Kanadasë

  Tenda me kube qelqi në pyllin e Kanadasë

  Kanadë 2022 tendë në formë kërmilli* Tenda me kube xhami me diametër 1,10 m * tendë me kube xhami me diametër 1,12 m * 1 ...
  Lexo më shumë
 • Kampi luksoz Glamping afër natyrës

  Kampi luksoz Glamping afër natyrës

  2019 Yun Nan, Kinë Tenda e madhe tipi*2, shtëpi me tendë safari*4, tendë me tendë e madhe me tipi*3, hotel xhami me strukturë membranore*1 Ky është një model...
  Lexo më shumë
 • Përshtatje ekskluzive Kampi Indian Tipi

  Përshtatje ekskluzive Kampi Indian Tipi

  2023 Pekin, Shtëpia e tendës së safarit në Kinë * 1, tendë në formë guaskë * 1, tendë e madhe me tendë tipi * 2, tendë indiane e personalizuar * 6 ...
  Lexo më shumë
 • Hotel tendë me strukturë membranore në Maldive

  Hotel tendë me strukturë membranore në Maldive

  Struktura e membranës 2018 Maldive 71 Ky është një hotel i madh luksoz i vendosur në një ishull në Maldive.I gjithë hoteli është ndërtuar mbi ujin e detit.Çati ...
  Lexo më shumë
 • Kampi Urban Glamping-Tendë e re e personalizuar Glamping

  Kampi Urban Glamping-Tendë e re e personalizuar Glamping

  2023 Sichuan, Kinë Tendë e madhe tipi * 2, shtëpi tende safari * 3, tendë me kube PC transparente * 5, tendë me tendë fanar * 4, tendë tipi PVDF * 1 ...
  Lexo më shumë
 • Glamping Tent Hotel Resort-Tent Safari & Tenda në formë Guaska

  Glamping Tent Hotel Resort-Tent Safari & Tenda në formë Guaska

  2022, Guangdong, tendë safari në Kinë*10, tendë me guaskë deti*6, tendë poligonesh PVDF*1 Ky kamp ndodhet në një vend të bukur piktoresk në Foshan, Guangdong.Ka rafting, park ujor, park zbavitës, kamping, tendë ...
  Lexo më shumë
 • Kampingu me tenda safari luksoze me dy kate

  Kampingu me tenda safari luksoze me dy kate

  Kohët e fundit, tendat tona safari në papafingo kanë qenë të njohura me shumë kampe. Pamja e saj e bukur bie në sy në kamp.Tenda safari familjare luksoze me dy kate, ju jep një përvojë të ndryshme jetese.Kjo tendë hoteli luksoze në kampin turistik në shkallë të gjerë mbulon një...
  Lexo më shumë
 • Çfarë përgatitjesh duhet të bëjnë paraprakisht pronarët e hoteleve të çadrave.

  Çfarë përgatitjesh duhet të bëjnë paraprakisht pronarët e hoteleve të çadrave.

  Sezoni i kampeve po afron, çfarë përgatitjesh duhet të bëjnë paraprakisht pronarët e hoteleve me çadra?1. Inspektimi dhe mirëmbajtja e objekteve dhe pajisjeve: Kontrolloni dhe mirëmbani të gjitha pajisjet e tendës, tualetet, dushet, objektet e barbekjuve, zjarret e kampeve dhe të tjera...
  Lexo më shumë
 • Dizajni i tendës së hotelit LUXO

  Dizajni i tendës së hotelit LUXO

  Ne jemi një prodhues profesionist i tendave hoteliere nga Kina. Kanë kaluar 8 vjet për të personalizuar në mënyrë profesionale tendat e hoteleve, tendat e kubeve, tendat e safarit, shtëpitë poligonale, tendat e kampingut luksoz. Ne mund të projektojmë dhe prodhojmë të gjitha llojet e tendave sipas nevojave tuaja....
  Lexo më shumë
 • Kampingu i borës së dimrit

  Kampingu i borës së dimrit

  E keni shijuar ndonjëherë ndjenjën e kampingut në dëborë në dimër?Në borën e bardhë, jetoni në një tendë të ngrohtë me kube, me një dru zjarri të ngrohtë që digjet në oxhak, uluni rreth zjarrit me familjen dhe miqtë, bëni një filxhan çaj të nxehtë, pini një gotë verë dhe shijoni bukurinë...
  Lexo më shumë
 • Vendosja e tendës së kupolës së ngjarjeve 20 milion

  Vendosja e tendës së kupolës së ngjarjeve 20 milion

  Ne jemi një prodhues profesional i tendave me kube, i bërë me porosi, i aftë për të prodhuar tenda me kube 3-50 milion.Çadra është e punuar me kornizë aliazh alumini dhe pëlhurë pëlhure pvc.Çdo tendë që ne prodhojmë do të testohet në fabrikë përpara dorëzimit për t'u siguruar që nuk ka probleme me ...
  Lexo më shumë
 • Hotel kamping nën malet e mbuluara me borë

  Hotel kamping nën malet e mbuluara me borë

  Ky është një hotel i ri me tenda kampingu i vendosur nën malet me dëborë në Sichuan.Është një vend kampingu luksoz i egër që integron kampe, jashtë dhe pyje.Kampi ka jo vetëm sigurinë e kampingut të stilit hotelier, por ka edhe komoditetin e një mjedisi natyror.Enti...
  Lexo më shumë
 • Kampingu luksoz Glamping Në ndërtim

  Kampingu luksoz Glamping Në ndërtim

  Ky është kampi ynë në ndërtim në Chengdu, Sichuan.Kampingu ndodhet pranë rrugës së gjelbër të parkut, me tenda safari, tenda të mëdha tipi, tendë zile, tenda tarp dhe tendë me kube PC.Tenda tipi eshte 10 metra...
  Lexo më shumë
 • Si të mirëmbajmë tendën e fenerit?

  Si të mirëmbajmë tendën e fenerit?

  Kohët e fundit, kjo tendë është e njohur në shumë kampingje, ajo ka një formë unike dhe kornizë pllakosjeje dhe spërkatje plastike, duke imituar stilin e shtyllës së bambusë. Tenda është e lehtë për t'u instaluar, e përshtatshme për pritje në natyrë, plazhe, kampe, është një peizazh unik në ...
  Lexo më shumë
 • Kampi i çadrës përballë malit me borë!

  Kampi i çadrës përballë malit me borë!

  Ka një kamp tende në malin Niubei, Sichuan, Kinë.Kampi ka kupolë dhjetë dhe tendë safari.Çadra është e ndërtuar nën malin e dëborës, i shtrirë në çadër mund të shijoni yjet, malin e dëborës dhe detin e reve.Këto tenda janë të lehta për t'u transportuar dhe instaluar, dhe mund të reklamohen...
  Lexo më shumë
 • Shijoni kohën e kampingut të fundjavës!

  Shijoni kohën e kampingut të fundjavës!

  Ky është një kamping i vendosur në qarkun periferik të Pekinit.Ka tenda perandori, tenda me zile yurt dhe tendë në kampim.Tendat kanë shtretër dhe dhoma gjumi brenda dhe mund të kalojnë natën. Njerëzit mund të luajnë, të bëjnë Barbekju dhe të kampojnë këtu, gjë që është shumë e njohur ...
  Lexo më shumë
 • Vend kampingu unik i hotelit në çadër

  Vend kampingu unik i hotelit në çadër

  Kjo është një ndërtesë moderne hoteli me tenda, me një sipërfaqe totale prej 13,000㎡.Hoteli ndodhet në pyllin tropikal të Xishuangbanna-s, me dy pamje të çadrës së hotelit me kërmilli dhe tipit të çadrës së çadrës me fshikëz, dhe dhomat kanë një sens të fortë dizajni.I gjithë kampi i hotelit është i...
  Lexo më shumë
 • Jetoni në Shtëpinë Shell

  Jetoni në Shtëpinë Shell

  Shell House Në gadishullin e rrethuar me pyje, kjo është një tendë hoteli me dizajn të ri. Ka katër shtëpi me çadra të bardha që duken si guaska: Spring Breeze, Fushui, Bamboo Bank dhe Deep Reed.I mbështetur nga pylli dhe me pamje nga liqeni, Wild Fun Hotel është shumë larg nga bu...
  Lexo më shumë
 • Tendë e re hoteli – tendë me kupolë kërmilli me dizajn të veçantë

  Tendë e re hoteli – tendë me kupolë kërmilli me dizajn të veçantë

  Ky është projekti ynë i ri në Changzhou, Kinë, i vendosur në një park ujor në natyrë. Kjo tendë hoteli ka një dizajn unik të pamjes, formë si një kërmilli, gjithashtu si një guaskë.Kjo tendë është me kornizë alumini me pëlhurë PVDF rezistente ndaj ujit, zjarrit dhe anti-UV. Instalimi i brendshëm i izolantit...
  Lexo më shumë
 • Tendat më të mira Glamping për Kamping në Luks

  Tendat më të mira Glamping për Kamping në Luks

  Rekreacioni në natyrë ka lulëzuar seriozisht vitet e fundit.Dhe me një verë tjetër që po afron, njerëzit po kërkojnë mënyra të reja për t'u larguar nga shtëpia, për të parë diçka të re dhe për të kaluar më shumë kohë jashtë.Udhëtimi në tokat e largëta mund të jetë ende pak i zymtë këto ditë, por ne ...
  Lexo më shumë
 • PSE TENDAT GLAMPING GEODESIC DOME JANË PERFEKTE PËR TRENDIN GLAMPING GLOBAL

  PSE TENDAT GLAMPING GEODESIC DOME JANË PERFEKTE PËR TRENDIN GLAMPING GLOBAL

  Kampingu magjepsës - "glamping" - ka qenë i popullarizuar për disa vite, por këtë vit numri i njerëzve që lundrojnë është rritur në qiell.Distancimi social, puna në distancë dhe mbylljet kanë ndihmuar të gjitha për të krijuar më shumë kërkesë për kamping.Në mbarë botën, më shumë njerëz duan të...
  Lexo më shumë
 • Këshilla në natyrë për marrjen me qira të një tende për festa dhe dasma

  Këshilla në natyrë për marrjen me qira të një tende për festa dhe dasma

  Kur planifikoni të merrni me qira një tendë për një festë ose ngjarje në natyrë, prodhuesi i tendës ju thotë të ndiqni këto pesë rregulla të thjeshta për të siguruar sukses: 1. Planifikoni shiun: Ne të gjithë duam që dielli të shkëlqejë në par ...
  Lexo më shumë
 • Tenda faltore per feste

  Tenda faltore per feste

  Madhësia e tendës së faltores LUXO varion nga 3x3m, 4x4m, 5x5m, 6x6m, 8x8m dhe 10x10m për ngjarje të ndryshme.Krahasuar me tendën e madhe, ajo është më fleksibël në madhësi.Pra, kur përdoret single, është një zgjedhje e mirë si hyrje e çadrës së ngjarjeve të mëdha;tenda e pritjes per tenden e dasmes;një hapësirë ​​e përkohshme për profesionistët në natyrë...
  Lexo më shumë
 • Cila tendë zile është më e mirë?

  Cila tendë zile është më e mirë?

  Tendat me zile janë të dashura për hapësirën dhe qëndrueshmërinë e tyre.Ato janë një lloj i preferuar i tendës së kanavacës për shkak të shkathtësisë dhe vendosjes së shpejtë të tyre.Tenda mesatare me zile kërkon 20 minuta për t'u ngritur dhe përmban një shtyllë të madhe në qendër për ta mbajtur atë.Ju mund të përdorni një tendë zile në çdo klimë për shkak të ...
  Lexo më shumë
 • Pse tenda e hotelit është e njohur në kampingun skenik?

  Pse tenda e hotelit është e njohur në kampingun skenik?

  Në përgjithësi, nuk është e lehtë të ndërtosh projekte fikse ndërtimi me forma të ndryshme topografike të tokës si pjerrësi, kullota, plazhe, pyje tropikale të shiut, Gobi, etj. Megjithatë, për shkak të strukturës dalluese të tendave të kampingut të hoteleve në stilin e apartamenteve, kërkesat për ndërtimin topografike...
  Lexo më shumë
 • Si të pastroni tendën PVC?

  Si të pastroni tendën PVC?

  Sipërfaqja plastike e pëlhurave të tendës PVC mund të gërvishtet nga sipërfaqet e përafërt siç janë dyshekët e betonit, gurët, asfalti dhe sipërfaqe të tjera të forta.Kur shpalosni dhe zgjeroni pëlhurën tuaj të tendës, sigurohuni që ta vendosni mbi materiale të buta, si p.sh. një pikues ose pëlhurë gomuar, për të mbrojtur pëlhurën PVC.Nëse kjo është...
  Lexo më shumë
 • Çfarë madhësie të tendës me kube glamping ju nevojitet?

  Çfarë madhësie të tendës me kube glamping ju nevojitet?

  Kube Glamping ka shumë madhësi, dhe secila madhësi ka aplikime dhe zgjidhje tipike.Ne kemi mbledhur dhe përzgjedhur disa aplikacione dhe zgjidhje glamping dome të dizajnuara nga LUXO për referencën tuaj.Nëse ju pëlqen ose keni mendimet ose nevojat tuaja, mos ngurroni të lini një mesazh për të marrë një pyetje falas...
  Lexo më shumë
 • Një tendë kaq e veçantë me kube

  Një tendë kaq e veçantë me kube

  “Tenda gjeodezike” është emërtuar sipas formës së saj.Forma e saj është më shumë se gjysma e një forme futbolli.Nga larg, duket si një futboll i vendosur në barin e thellë!Tendat me kube gjeodezike mund të përdoren për hotele në natyrë, kopshte, festa, dasma, evente në shkallë të gjerë, etj. Madhësitë e njohura janë 6 m...
  Lexo më shumë
 • Rreth marrjes me qira të tendës së ngjarjes – 8 pikë për vëmendje në marrjen me qira të tendës së ngjarjes

  Rreth marrjes me qira të tendës së ngjarjes – 8 pikë për vëmendje në marrjen me qira të tendës së ngjarjes

  Çadra e ngjarjes ka origjinën nga Evropa dhe është një lloj i ri i shkëlqyer i ndërtesës së përkohshme.Ka karakteristikat e mbrojtjes dhe komoditetit të mjedisit, faktorit të lartë të sigurisë, çmontimit dhe montimit të shpejtë dhe kostos ekonomike të përdorimit.Përdoret gjerësisht në ekspozita, dasma, magazina...
  Lexo më shumë
 • Tenda e Hotelit Special Teepee e Madhe

  Tenda e Hotelit Special Teepee e Madhe

  Ne jemi një prodhues profesionist i tendave hoteliere, kjo tendë është e dizajnuar në mënyrë inovative dhe ka një pamje unike, e cila padyshim do t'ju ndihmojë të dalloheni mes shumë hoteleve.Ne mund të projektojmë dhe prodhojmë tendë PVC/kupë xhami, tendë safari, tendë ngjarjesh, tendë kampingu, mirë se vini të na kontaktoni, www.luxotent.com
  Lexo më shumë
 • Dëshironi një tendë glamping?

  Dëshironi një tendë glamping?

  Çfarë është glamping?A është e shtrenjtë glamping?Çfarë është një yurt?Çfarë më duhet të paketoj për një udhëtim glamping?Ndoshta ju jeni njohur me glamping, por keni ende disa pyetje.Ose ndoshta sapo e keni hasur këtë term dhe jeni kurioz se çfarë do të thotë.Sido që të jetë, ju keni ardhur në të drejtën...
  Lexo më shumë
 • Dëshironi të keni tendën tuaj të hotelit?

  Dëshironi të keni tendën tuaj të hotelit?

  A jeni i emocionuar? Mund të keni tendën tuaj të hotelit safari për vetëm 5,000 $+ TENDA LUXO——Prodhuesi profesionist i tendës së hotelit, ju jep një tendë hoteli mahnitëse https://www.luxotent.com/ Lëndët e para me cilësi të lartë: Dru i ngurtë/ tub çeliku/material aliazh alumini Parandalimi i ndryshkut dhe oksidimit të jashtëm të papërshkueshëm nga uji...
  Lexo më shumë
 • Si të pastroni dhe mirëmbani tendat e kampingut prej pambuku

  Si të pastroni dhe mirëmbani tendat e kampingut prej pambuku

  Me rritjen e kampingut në natyrë, gjithnjë e më shumë njerëz po blejnë tenda kampingu.Midis tyre, tendat e pambukut janë të njohura në shumë njerëz, të tilla si tenda me zile, tenda zambak uji, tenda për teepee.Pambuku është një material natyral dhe mjedisi i ruajtjes është i lagësht, gjë që mund të shkaktojë lehtësisht mykimin e tendës.Aty...
  Lexo më shumë
 • LUXO-Fabrika e personalizimit të hoteleve profesionale

  LUXO-Fabrika e personalizimit të hoteleve profesionale

  Shumica e frymëzimit të dizajnit të hoteleve me tenda vjen nga integrimi i përsosur i qytetërimit modern dhe peizazhit origjinal, dhe ju mund të përjetoni dhuratat e natyrës në udhëtimet tuaja.Llojet aktuale të projektimit të hoteleve me tenda janë tenda me kube, tenda safari, tenda kampingu.Vendndodhja e hoteleve me tenda ...
  Lexo më shumë
 • Si të zgjidhni çadrën e hotelit - tendat më të njohura të hoteleve

  Si të zgjidhni çadrën e hotelit - tendat më të njohura të hoteleve

  Në këtë epokë të turizmit popullor, tendat e hoteleve favorizohen gjithnjë e më shumë nga vendpushimet, shtëpitë dhe pikat piktoreske.Shumë atraksione turistike kanë ndërtuar tenda hotelesh, kështu që çfarë lloj tendash janë të përshtatshme për t'u vendosur në pikat piktoreske?Së pari:Tendat Dome Ten Tendat Dome janë një nga tendat më të njohura të hoteleve...
  Lexo më shumë
 • Shesh ndërtimi për instalimin e tendës së hotelit me guaskë të re

  Shesh ndërtimi për instalimin e tendës së hotelit me guaskë të re

  Lexo më shumë
 • Si të mirëmbani çadrën e hotelit 丨 LUXO TENT Fokusohuni në instalimin profesional

  Si të mirëmbani çadrën e hotelit 丨 LUXO TENT Fokusohuni në instalimin profesional

  Çadrat e hoteleve, si një lloj i ri ndërtesash në epokën e re, ndërtohen kryesisht në terren të hapur.Për shkak se komponentët e çadrës së hotelit mund të jenë para-prodhim, kështu që në terren ambienti mund të vendoset dhe përdoret shpejt, ndryshe nga ndërtesa tradicionale që kërkon ndërtim të lodhshëm p...
  Lexo më shumë
12Tjetra >>> Faqe 1/2