Kampi Urban Glamping-Tendë e re e personalizuar Glamping

2023

Sichuan, Kinë

Tenda e madhe tipi*2,shtëpi me tendë safari*3,tendë me kube PC transparente*5,tendë me tendë fanar*4,Tenda tipi PVDF*1

kampingu glamping4

Madhësia e tendës:Diametri 8-10 m, lartësia 5,5 m

Mbulesa e tendës:420 g kanavacë dhe 850 g PVC

Skeleti i tendës:Tub i rrumbullakët prej druri të ngurtë + çeliku Q235

Aplikacioni i përdorimit:Dasma, festa, restorant etj

Kjo tendë safari me tendë është një tendë me tendë gjigande shumë e njohur.Ky kamp është përshtatur me dy madhësi standarde me diametër 8 metra, dhe diametri maksimal i çadrës është 10 metra pas shpalosjes.Rrethinat e çadrës mund të palosen për të formuar një hapësirë ​​gjysmë të mbyllur.
Në këtë kamp janë vendosur dy tenda krah për krah.Fillimisht ndërtuam një platformë druri kundër korrozionit 10*20M në bar dhe ndërtuam një tendë në platformë për të krijuar një zonë unike ngrënieje.

çadra e madhe pvc tipi safari2
çadra e madhe pvc tipi safari tendë2
tendë safari tipi kanavacë e madhe pvc3

Madhësia e tendës:Diametri 4m/5m/6m

Materiali i tendës:PC transparent

Skeleti i tendës:Alumini i aviacionit

Aksesorët:Dritare alumini, ventilator shkarkimi

Aplikacioni i përdorimit:restorant

Në këtë kamp, ​​ne personalizuam 5 tenda transparente me kube PC, secila me tre madhësi 4m/5m/6m në diametër.Të gjitha çadrat e PC-ve përdoren si restorante, të cilat mund të vendosin tavolina të rrumbullakëta ngrënieje për përkatësisht 6, 8 dhe 10 persona.
Për shkak të veçantisë së materialit të tendës së PC-së, ajo nuk ka përshkueshmëri ajri dhe temperatura e brendshme do të jetë shumë e lartë pas rrezet e diellit direkte.Prandaj, perde garzë, ventilatorë shkarkimi dhe kondicionerë shtesë janë instaluar në tendë për të siguruar komoditetin e mysafirëve që darkojnë.Në sfera janë instaluar shirita me dritë shumëngjyrëshe, dhe darka në kopsht gjatë natës është shumë atmosferike.

pc transparente tende kupole gjeodezike per restorant kopshti

Madhësia e tendës:5 m diametër, 9.2 m lartësi

Materiali i tendës:420 g kanavacë

Skeleti i tendës:Tub çeliku Q235 dhe druri i ngurtë i rrumbullakët opsional

Aplikacioni i përdorimit:restorant, barbekju, festa

Kjo është një tendë safari me tendë e sapo projektuar.Pamja e konit trekëndor duket si një fanar i varur në ajër.Ajo është e dashur nga shumë klientë të kampeve në natyrë.Është një tendë me tendë me pamje unike, e cila mund të sigurojë mbrojtje nga dielli, krem ​​kundër diellit dhe rezistente ndaj shiut.
Në këtë kamp e kemi përmirësuar tendën dhe e kemi rritur lartësinë e çadrës në 9.2 metra.Lartësia më e madhe e bën tendën të duket më estetike.
Kjo tendë përdoret si një zonë kampingu në natyrë për barbekju në kamp, ​​mund të strehojë 10-20 persona. Zona e tendës është një nga pjesët më të përdorura të kampit, ku organizohen festa ditëlindjesh, propozime martese, prezantime të korporatave dhe më shumë.

Tenda me tendë fanar me kon trekëndësh me bambu
Tendë me tendë fanar prej bambu trekëndëshi për natën e festës
Tendë me tendë fanar prej bambu trekëndëshi për festë ditëlindjeje

Madhësia e tendës:hapje-10m,gjatesi-10m,kanal-5m,lartesi-4m

Materiali i tendës:1100 g/㎡ PVDF

Skeleti i tendes:ptub çeliku Q235 i zinkuar me lyerje

Muri:derë xhami e pastër

Aplikacioni i përdorimit:restorant, kuzhinë

Kjo tendë është një kombinim i katër tendave indiane 10*10m, të bëra me një dizajn një copë.Përdoret si kuzhinë dhe dhomë ngrënie në kamp, ​​kështu që ne e rinovuam pëlhurën nga pëlhurë në PVDF dhe skeleti kryesor i çadrës u tras, duke e bërë tendën më solide, të qëndrueshme dhe të qëndrueshme.

tendë tipi pvdf e madhe e bashkuar1
detajet e tendës indiane
dhomë ngrënie

Madhësia e tendës:gjerësia-5m,gjatësia-9m,lartësia-3.5m

Materiali i çatisë së tendës:850 g/㎡ PVC

Materiali i murit të tendës: kanavacë 420 g

Skeleti i tendës:Dru i fortë antikoroziv

Dera:derë e pastër prej aliazh alumini

Aplikacioni i përdorimit:depo

Në këtë kamp prodhuam gjithsej tre tenda.Fillimisht kishte dy kontejnerë në kamp.Për të unifikuar stilin e kampit, ne personalizuam tendën nomade me një kornizë druri të fortë në pjesën e jashtme të kontejnerit dhe tarpi i tendës mbuloi enën nga brenda.

Shtëpia me tendë safari me kornizë druri glamping1
glamping shtëpi tendë safari
shtëpi me tendë safari glamping me derë xhami1

LUXO TENT është një prodhues profesionist i tendave hoteliere, ne mund t'ju ndihmojmë klientintendë glamping,tendë me kube gjeodezike,shtëpi tendë safari,tendë ngjarje alumini,tenda hoteli me pamje me porosi,etj. Ne mund t'ju ofrojmë zgjidhje totale të tendave, ju lutemi na kontaktoni për të na lejuar t'ju ndihmojmë të filloni biznesin tuaj glamping!

Adresë

Nr.879, Ganghua, Distrikti Pidu, Chengdu, Kinë

E-mail

sarazeng@luxotent.com

Telefoni

+86 13880285120
+86 028-68745748

Shërbimi

7 dite ne jave
24 ore ne dite


Koha e postimit: Maj-26-2023