Luxury Resort Tent Tent All Glass glamping Шатор бр.008

Краток опис:


 • Бренд:Луксо шатор
 • Животниот век :15-30 години
 • Оптоварување на ветерот:88km/H, 0,6KN/m2
 • Оптоварување на снег:35 кг/м2
 • Рамка:тврд екструдиран алуминиум 6061/T6 кој може да трае повеќе од 20 години.
 • Цврстина:15~17HW
 • Место на потекло:Ченгду, Кина
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Опис на производството

  Структурата на мембраната е нова идеја за градежна архитектура развиена во средината на 20-титеthвек.

  Уникатната заоблена површина во обликот му дава силно чувство на скулптура, а пропустливоста на мембранскиот материјал може да го обезбеди потребното осветлување за зградата, што вклучува уникатно естетско чувство и заштеда на енергија

  Мембранскиот шатор прифаќа филмски материјал со висока јачина, во однос на структурата на мембраната и тектониката, базиран на природни услови и етничка традиција со цел да се изгради елегантен и издржлив хотелски шатор, кој може да одговара на локалната етничка култура.

  Луксузни одморалиште шатор тензија мембрана Хотелски шатор

  Опција за област 16м2, 24м2, 30м2, 40м2
  Материјал за покрив од ткаенина ПВЦ/ПВДФ/тефлонски со боја по избор
  Материјал на страничен ѕид Калено шупливо стакло
  Сендвич панел
  Платно за PVDF мембрана
  Карактеристика на ткаенина 100% водоотпорен, отпорен на ултравиолетови зраци, ретардација на пламен, класа Б1 и М2 отпорност на пожар според DIN4102
  Врата и прозорецот Стаклена врата и прозорец, со рамка од алуминиумска легура
  Дополнителни опции за надградба Внатрешна облога и завеса, систем за подови (греење на вода/електрично), клима, туш, мебел, канализација
 • Претходно:
 • Следно: