2020 Safari Tent Hotel Factory New Design Oem Safari Tent NO.050


 • Бренд: Luxo Шатор
 • Lifespan : 15-30years
 • Ветер товар: 88km / H, 0.6KN / m2
 • Снег Оптоварување: 35kg / m2
 • Framework : тешко екструдиран алуминиум 6061 / T6 кој може да трае повеќе од 20 години.
 • Hardness : 15 ~ 17HW
 • Земја на потекло: Ченгду, Кина
 • детали за производот

  Тагови производ

  производство Опис

  Сафари шатор е популарна луксузни glamping шатор. Дрвениот материјал заградата и длабоко каки платно екстериер, луксузни сафари шатор задржува изгледот на традиционалните кампување шатор. Сепак, поранешниот на животната средина е значително подобрена. Поместување на животната средина во модерна куќа во шаторот им овозможува на луѓето во дивината, но имаат чувство на кои живеат во урбаните хотели.

  Луксузни Glamping Хотел Safari Шатор

  Површина Опција 16m2,24m2,30m2,40m2
  Ткаенини покрив Материјал  PVC / PVDF / тефлонски со боја Факултативна
  странични материјал Платно за PVDF мембрана
  ткаенина Функција  100% водоотпорен, УВ-отпор, пламен ретардација, класа Б1 и М2 на отпорност на пожар според DIN4102
  Врата и прозорец Стаклена врата и прозорец, со рамка од легура на алуминиум
  Екстра Надградба Опции Внатрешната обвивка & завеса, тротоарите систем (вода подно греење / електрични), клима уред, бања со туш систем, мебел, канализација
 • Претходно:
 • Следно:

 •